Beyaz Bahçe
Kır Düğünü Yapmak İçin 7 Neden

Kır Düğünü Yapmak İçin 7 Neden

Aklınızda kır düğünü yapmak var ama bu seçeneğin doğru bir tercih olup olmadığına karar veremiyor musun? Sizin için kır düğünün 7 avantajından bahsettik.

1-Açık Havada Mevsimin Tadını Çıkarabilirsin

İlkbahar-yaz aylarında, kapalı bir mekanda olmak yerine, kış boyunca özlediğimiz havanın tadını çıkarmak isteyebilirsin. Bu durumda düğün mekanı olarak kır alanlarını tercih edebilirsin! Böylece hem sıcak ve samimi bir ortamda düğün yapabilir hem de açık alanın verdiği özgürlüğün keyfini sürebilirsin.

2-Geniş Eğlence Alanları İçin İdealdir

Kır düğünü mekanları, sahip oldukları geniş açık alan sayesinde, bu mekanlarda evlenecek çiftler için eğlence alanları da yaratıyor. Fotoğraf ve anı köşeleri, shot-barlar gibi alanların yanı sıra davetlilerinle keyifli vakit geçirebileceğin oyun alanları kurulmasını da organizasyon ekibinden talep edebilirsin.

3-Çocuklu Misafirlerin Rahat Eder

Çocuklar kapalı mekanlarda yapılan düğünlerde sıkılabiliyor. Bu durum, çocuklu aileler için bazen düğünün tadını çıkaramamak anlamına gelebiliyor. Kır düğünleri bu konuda da avantaj sağlıyor. Çünkü çocuklar için açık havada olmak çok daha keyifli olabiliyor. Bu durumda işini şansa bırakmamak için çocukların eğlenceli vakit geçirebilmesini sağlayacak boyama, oyun, dans alanlarına düğün organizasyonunda yer verebilir, bunun için kır alanlarda rahatlıkla yer bulabilirsin.

4-Dış Çekim İçin Mekan Aramana Gerek Kalmaz

Kır düğünü ile doğanın ve gün ışığının muhteşem etkisi, etkileyici fotoğraflara da sahip olmanızı sağlıyor. Eğer düğün planlarınız arasında dış çekim yaptırmak varsa, kır düğünü yapmanız halinde ekstra bir mekan arayışı içine girmenize gerek kalmaz. Düğün mekanında birbirinden güzel, doğayla iç içe fotoğraflar çektirebilirsiniz.

5-Dekorasyonda Seçeneğin Çoktur

Kır düğünü mekanları, geniş alana ve farklı konseptlere uygun dekorasyon çalışmaları için de uygun bir zemine sahip olması nedeniyle, çiftler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Nostaljik bir el arabası, bisiklet, dev saman balyaları gibi, farklı konseptlere uygun, ancak yer kaplayabilecek şık dekorasyon ögelerine kır alanlarda rahatlıkla yer verebilirsiniz. Bu malzemelerle konuklarınıza unutamayacakları bir görsellik de sunabilir, evlilik hazırlığında olan yakınlarınıza ilham verebilirsiniz.

6-Kalabalık Davetlere Uygundur

Kapalı mekanlara kıyasla daha geniş bir alana sahip olması, kır düğünü mekanlarının, kalabalık davetlere ev sahipliği yapabilmesini de sağlıyor. Kır alanın genişliğine göre değişse de bazı mekanların yemekli kapasitesi 1000 kişiye kadar çıkabiliyor. Kokteyl düzeninde ise bu rakam daha da artabiliyor.

7-Kıyafet, Saç-Makyaj Daha Rahattır

Kır düğününe uygun gelinlik ve damatlıkların otel ya da tarihi mekan gibi ihtişamlı düğün mekanlarında giyilenlere kıyasla daha sade modeller olduğunu söyleyebiliriz. Açık havada yapılan kır düğünlerinde uçuş uçuş, hareketli gelinlik modelleri ile çok zarif görünebilir, düğün boyunca rahat hareket edebilirsin.

Bu İçeriği Paylaş
Beyaz Bahçe Kır Organizasyonları
WhatsApp Hattı